OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a9a5eaf534.png

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Bosna-Hersek etabı nihayete erdi.

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Bosna-Hersek etabı nihayete erdi.

Bu yıl "Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5'ten büyüktür" sloganıyla gerçekleşen programda aralarında Kırgızistan, Moritanya, Gana, Filipinler, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk'un da olduğu 10 ülkeden misafir öğrenciler kültürleri tanıma ve tanıtma fırsatı buldu.

UDEF temsilcisi Mehmet Fatih Yıldız, programda yaptığı konuşmada, bu yıl 11.si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında 41 ülkede etkinlikler yapıldığını belirterek, organizasyonun amacının uluslararası öğrencilerin birbiriyle ve bulundukları ülkedeki halkla kaynaşmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.

11.Uluslararası Öğrenci Buluşması vesilesi ile öğrencilerin kendi kültür ve geleneklerini tanıtabildiklerini ifade eden Yıldız, gerçekleştirilen organizasyonun ilgi çektiğini söyledi.

Öte yandan etkinliğe katılan Moritanyalı IUS öğrencisi Edje Nouh, burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, "İnsanlar çok cana yakın. Kendi kültürümüzü tanıtmak için bu festivale katılıyoruz. Kendi ülkemizden geleneksel kıyafetler, yiyecekler ve içecekler var. Standımızda ayrıca ülkemizdeki önemli tarihi binaların minyatürleri de bulunuyor." diye konuştu.

event-news-white

Other News