OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b76d320ccc78d4614a37ac376f4293a7e.jpg

Somali Halkı için Hizmet Etmeye Hazırlar

Somali Hava Kuuvetlerinde görev yapan üç Somalili asker, Türkiye'de havacılık, bilgisayar ve uçak sistemleri yazılım mühendisliği alanında gördükleri 6 yıllık eğitimin ardından mezun oldu.


Dünya'nın bir çok noktasından 178 bin uluslararası öğrencinin eğitim üssü olarak gördüğü Türkiye, mezunlarını uğurlamaya devam ediyor. Askeri eğitim noktasında da Dünya'nın sayılı ülkelerinden biri olan Türkiye son olarak Somali Hava Kuvvetlerinde görev yapan üç Somalili askeri de mezun etti. 


Türkiye'de havacılık, bilgisayar ve uçak sistemleri yazılım mühendisliği alanında gördükleri 6 yıllık eğitimin ardından mezun olan uluslararası öğrenciler şöyle konuştu, "Türkiye'de dolu dolu geçirdiğimiz bu 6 yıllık eğitim sürecinin ardından artık vatanımıza dönmeye ve Somalili vatandaşlarımız için hizmet etmeye hazırız."


Eğitim süreçleri boyunca Türkiye'de yaşadıkları pek çok hatırayı ve tecrübeyi de yanlarına alan uluslararası öğrenciler; havacılık, bilgisayar ve uçak sistemleri yazılım mühendisliği alanlarında uzmanlaşarak eğitimlerini tamamladıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.


"Türkiye'nin, Somali İçin Çok Şey Yaptığına Yemin Ederim"


Türkiye'nin Somali için yaptığı çalışmalar ve konu üzerine değerlendirmelerde bulunan Somalili bir Twitter kullanıcısı ise, "Batı ülkeleri askerlerimizi tahta tabancalarla eğiterek bizimle dalga geçerken, Türkiye havacılık ve uzay mühendisliği konularında, gençlerimizi eğiterek Somali'nin hava kuvvetlerinin gelecek neslini inşa ediyor."

event-news-white

Other News