OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d3c092e538.png

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Tanzanya etabında Türkiye'nin farklı üniversitelerinden mezun Tanzanyalılar bir araya geldi.

UDEF’in bu yıl, T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 41 ülke 75 şehirde gerçekleştirdiği, 11. Öğrenci Buluşması'nın Tanzanya etabında Türkiye'nin farklı üniversitelerinden mezun Tanzanyalılar bir araya geldi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunun (UDEF) düzenlediği 11. Öğrenci Buluşması'nda Türkiye'nin farklı üniversitelerinden mezun Tanzanyalılar ve Türkiye’ye eğitim için gelmeyi düşünen Tanzanyalı öğrenciler bir araya geldi.

 Başkent Darüsselam'da, Rehama Vakfının iş birliğinde gerçekleşen etkinliğe UDEF ve Rehama Vakfı yetkilileri, Türkiye mezunları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Buluşma Rehema vakfı yöneticisi Zübeir Said Salum’ un açılış konuşması ile başladı.
Tanzanyalı Türkiye mezunları adına bir konuşma yapan Türkiye Alumni dernek başkanı Jamal Mohammed öğrenci buluşmasından duyduğu memnuniyeti belirterek UDEF’ e ve Türk halkına teşekkür etti.

Etkinlikte selamlama konuşması yapan UDEF Teşkilatlanma Sorumlusu Adnan Oğuz, 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarını 41 ülkedeki 75 şehirde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Oğuz, Konuşmasında Türkiye'de şu an 203 ülkeden 115 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ve dünyada 150 bin Türkiye mezunu olduğunu belirtti.

Oğuz, “UDEF olarak Türkiye’de Uluslararası öğrencilerle ilgileniyoruz, ülkemize giriş yaptıkları andan mezun olup ülkelerine döndükleri ana kadar onları misafir ediyoruz, sevinçlerinde ve hüzünlerinde yanlarında oluyoruz, ülkemizde kaldıkları süre boyunca onları en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Mezun olup ülkelerine gittiklerinde Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) vasıtasıyla ülkelerinde Türkiye Mezunları Derneği kurduruyoruz ve kendi ülkelerinde iken de onlarla irtibat halinde kalıyoruz” dedi.

11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Tanzanya etabı konuşmaların ardından öğrenci ve mezunların görüşlerini ifade ettikleri serbest kürsü ve ikramlarla sona erdi.
 
Programın nihayetinde Tanzanya’da çeşitli temaslarda da bulunan UUDEF Teşkilatlanma Sorumlusu Adnan Oğuz; Tanzanya Türkiye Büyükelçisi Ali Davutoğlu ve Türkiye Diyanet Vakfı Darüsselam Sorumlusu Muhammed Çiçek'i makamında ziyaret etti.

event-news-white

Other News