OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bf7b4c4ca7eec443bb2475959e0b4fe89.jpeg

Tayland Dünya ile Buluştu

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından bu yıl 61 ülke ve 111 şehirde gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Tayland etabı, Tayland Türkiye Mezunları Derneği işbirliği ile Patani'de düzenlendi.


UDEF'i temsilen Başkan Yardımcısı Ebubekir Armağan'ın katıldığı programa, Patani Belediye Başkanı Mr. Set ALYUFREE, Patani Diyanet Başkan Vekili Mr. Haji Ishaq Haji Daud, Yunus Emre Enstitüsü Tayland Temsilcisi Yusuf Bozyel, Poming Okulu Müdürü Mr. Mukhtar Haji Hasan, Mujamma Nuruljinan Pawa Okul Müdürü Mr. Mukhtar Haji Hasan, Mr. Mukhtar Abdullah, Tayland Türkiye Mezunları Derneği Yönetim Kurulu, Türkiye Mezunları, uluslararası öğrenciler ve eğitimlerini Türkiye’de sürdürmek isteyen öğrenciler katıldılar.


Kur'an tilaveti ile başlayan program, UDEF tanıtım filminin ardından UDEF Başkan Yardımcısı Ebubekir Armağan'ın konuşması ile devam etti.


Armağan konuşmasında, bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Nisan ayının 11’ine kadar 61 ülke 111 şehirde düzenleneceğini belirterek; “Bu yıl 13.’sünü düzenlediğimiz uluslararası öğrenci buluşmalarımızın sloganı “Dünya ile Buluş”. Biz bu slogan altında birlik olmayı istedik. İnanıyoruz ki birlik; güçtür, barıştır, kardeşliktir. Sevgi içindir, saygı içindir. Bu düşüncelerle 13. sünü düzenlediğimiz Uluslararası öğrenci buluşmalarını 61 ülke 111 şehirde gerçekleştiriyoruz.
Buluşmaların Final Programı ise 11 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.” dedi.


Programda söz alan Patani Belediye Başkanı Set ALYUFREE eğitimin bir toplum için öneminden bahsederken, Türkiye'nin sunduğu uluslararası eğitimin önemine vurgu yaptı. Patani Diyanet Başkan Vekili Haji İshaq Haji Davut, Türkiye'nin dünya Müslümanları için siyaset, ekonomi ve sosyal gelişim bağlamlarında rol model olduğunu ve UDEF çatısı altında tertiplenen programın bu rol model duruşa örneklik teşkil ettiğini ifade etti.


Yöresel İlahilerin de öğrenciler tarafından seslendirildiği program hediye ve sertifika takdimi ile sona erdi.

event-news-white

Other News