OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/69d40c0224.jpg

Federasyon olarak 13 senedir yürütülen misafir öğrenci çalışması sonucunda Türkiye genelinde kurulan uluslararası öğrenci derneklerine yönelik "Teşkilat Eğitim Programı" düzenliyoruz.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), ülkemizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan uluslararası öğrenci derneklerinin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

Federasyon olarak 13 senedir yürütülen misafir öğrenci çalışması sonucunda Türkiye genelinde kurulan uluslararası öğrenci derneklerine yönelik "Teşkilat Eğitim Programı" düzenliyoruz. Yapılan bu eğitim programları ile yeni kurulan derneklerin uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalarında etkinliğini arttırmak, tecrübe paylaşımında bulunmak amaçalanmaktadır.  

Bu kapsamda 20 Ocak Cuma günü federasyon merkezimizde başlayan Teşkilat Eğitim Programına Antalya Uluslararası Öğrenci Derneği (AKULDER), Batman Uluslararası Öğrenci Derneği (BATUDER), Elazığ Fırat Uluslararası Öğrenci Derneği ve Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği (GİRUDER) derneklerinin başkan, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri katıldı. Federasyonumuzun birim koordinatörlerinin yaptığı sunumlarla başlayan program Başkanımız Mehmet Ali Bolat'ın yaptığı konuşma ile devam etti. Bolat konuşmasında tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekerek uluslararası öğrenci çalışmasının ümmetin en büyük ve en önemli projelerinden biri olduğunu ve ümmetin geleceğinde belirleyici bir etki oluşturacağını belirtti. Cuma namazı sonrası Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği ziyareti ile devam eden etkinlikte Hanımlar Komisyonu Teşkilatlanma Başkanı Müzeyyen Taşçı sunum gerçekleştirdi. Sunumda katılımcılara hanım komisyonunun faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Programın ikinci günü Bâb-ı Âlem Uluslararası öğrenci derneği ziyareti ile başladı. Burada gerçekleştirilen sunumlarla uzun yıllardır yürütülen misafir öğrenci çalışmaları hakkında tecrübe paylaşımında bulunuldu. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara derneğin faaliyetleri hakkında misafirlere bilgi aktardı. Teşkilat Eğitim Programının ikinci günü Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneğine düzenlenen ziyaret ile sona erdi.

event-news-white

Other News