OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bc6a0ba96439649119ddc7ac98f05cc5e.jpg

Trakya Üniversitesi Rektörü UDEF'i Ziyaret Etti

Türkiye’de 64 farklı ülkeden 5.000’e yakın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ve ülkemizde Balkanlı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversite olan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nu (UDEF) ziyaret etti.


İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Öğrenciler Kültür ve Sanat Yarışması”nın ödül törenine katılan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’la görüştü. Trakya Üniversitesi’nde ve ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler ile UDEF bünyesinde yürütülen faaliyetler ve uluslararası öğrencilere yönelik çalışmaların konuşulduğu ziyarette, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz da eşlik etti.


Uluslararasılaşma konusunu önemli bir misyon olarak her zaman gündemlerinde tuttuklarını ve yükseköğretim alanında küresel bir güç haline gelmiş Türkiye’nin bu alandaki yetkinliğini ve gücünü artırmak için kesintisiz hizmet şiarıyla çalıştıklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Üniversitemizde, 2016 yılında bin 700 civarında olan uluslararası öğrenci sayısı, bugün itibari ile 5 bine yaklaştı. Pandemi koşullarına rağmen, uyguladığımız politikalar, izlediğimiz stratejiler ve attığımız adımlar sayesinde bu yılın ilk başvuru döneminde dahi 13 bin uluslararası öğrencinin üniversitemizde okumak için başvuru yaptığını gördük. Balkanlar misyonu doğrultusunda Balkan coğrafyasındaki bilinirliğini her geçen yıl artıran ve yükseköğretim alanında uluslararası ölçekte bir marka ve cazibe merkezi olan Trakya Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için açtığı kontenjanları her geçen gün artırıyor. Bu doğrultuda, ‘Ben Trakya Üniversitesi’nde okumak istiyorum.’ diyen tüm evlatlarımıza kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz. Ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda Trakya Üniversitesi’nin uluslararası alandaki hedefleri çok yüksek. 2023'te, 10 bin uluslararası öğrenci hedefine ulaşmak gibi önemli bir misyonumuz var. Bu kapsamda, sadece iç paydaşlarımız ile değil dış paydaşlarımız ile de yakın temas ve iletişim halindeyiz. Tüm imkânlarımızla uluslararası öğrencilerimizin, evlatlarımızın yanında olmaya ve ülkemizin yüksek hedeflerine ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemize gelen uluslararası öğrencilerin birbirlerini tanımaları, anlamaları için olağanüstü bir gayret gösteren, ihtiyaçları olan hizmet ve desteği onlarla buluşturan, dahası hiçbir zaman yalnız olduklarını hissettirmeyen UDEF’e, Başkanımız Dr. Mehmet Ali Bolat’a, UDEF’in Kurumsal İletişim Koordinatörü ve aynı zamanda Üniversitemiz Teknoparkının Uluslararası İşbirlikleri Koordinatörü Necati İşbilen’e ve tüm UDEF temsilcilerine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ın nazik ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Trakya Üniversitesi’nin Türkiye'nin uluslararası eğitim vizyonuna ve eğitimdeki etki alanının genişletilmesine çok önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, UDEF ile olan iş birlikleri ve uluslararası öğrencilere sunulan destekler için teşekkür etti. UDEF’in, kendisine bağlı 68 uluslararası öğrenci derneği ve 21 ilde bulunan iş birliği çalışmaları ile ülkemizin 75 şehrinde 60 bin misafir öğrenciye temas eden büyük bir organizasyon olduğunu ifade eden Başkan Dr. Mehmet Ali Bolat, Trakya Üniversitesi’nin desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini ve bu birlikteliği gelecekte de devam ettireceklerini söyledi.


Ziyaret, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’a hediye takdimi ile sona erdi.

event-news-white

Other News