OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/be5937f90061f4306a815530c1df07e2c.jpg

Türk Üniversitelerinin Tanıtılacağı YÖK Sanal Fuarı Bugün Başladı!

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) olarak Türkiye’deki uluslararası öğrenci sayısının artırılması, Türkiye’nin ve Türkiye’deki üniversitelerin dışarıda tanıtılması anlamında faydalı olarak gördüğümüz ve ilgiyle takip ettiğimiz  “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021" bugün başladı.

 

YÖK tarafınca düzenlenen Sanal Fuar aracılığıyla Türk üniversiteleri, başta diplomatik temsilciliğin bulunduğu 142 ülke olmak üzere yaklaşık 180 ülkenin yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilerine tanıtım yapacak. Bugün başlayan ve 29 Temmuz’a kadar sürecek olan fuar, Türkiye saati ile 08.00- 20.00 saatleri arasında düzenleniyor.

 

Pandemi salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak amacıyla Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) düzenlenen "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021" bugün başladı.

 

Fuar vesilesiyle potansiyel öğrenciler ve aileleri, Türk yükseköğretim sisteminin yanı sıra, tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecek.

 

event-news-white

Other News