OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bccf7a8ce0.jpg

Türkçe öğretim merkezleri tarafından düzenlenecek olan programlar ücretsiz olacaktır.

Türkiye Burslusu öğrencilerin dikkatine, Türkçe hazırlık eğitimini tamamlayarak lisans veya lisansüstü eğitimini sürdürmekte olan Türkiye Burslusu öğrencilerin Türkçe okuma ve yazma becerilerini geliştirmek amacıyla çeşitli illerde Destekleyici Türkçe Programı düzenlenmesi planlanmaktadır. Türkiye Bursları sponsorluğunda Türkçe öğretim merkezleri tarafından düzenlenecek olan programlar ücretsiz olacaktır.

Destekleyici Türkçe Programına kabul edilecek öğrenciler; toplam başvuru sayısı, öğrencilerin ihtiyaç düzeyi, Türkçe öğretim merkezlerinin kapasitesi ve program bütçesi dikkate alınarak belirlenecektir. Halen Türkçe hazırlık eğitimi görmekte olan öğrenciler bu programa başvuramazlar. Programların takvimi ve süresi daha sonra duyurulacaktır.

Destekleyici Türkçe Programına başvuru yapmak için, Türkiye Bursları Bilgi Sistemi (TBBS) ekranındaki "Başvurular" sayfasında yer alan "Destekleyici Türkçe Programı 2014" linkini tıklayarak katılmak istediğiniz grupları seçiniz. Aynı anda iki gruba da başvuru yapabilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Başvuru için son tarih 31 Aralık 2014'tür.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
Başvuru için tıklayınız
 
Türkiye Bursları Ekibi
event-news-white

Other News