OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/1083fe90a1.png

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin gerçekleştirdiği yürüyüşler tüm yurtta geniş yankı buldu.

 

 

Türkiye İçin Yürüdüler

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin gerçekleştirdiği yürüyüşler tüm yurtta geniş yankı buldu.

Türkiye Türkiye'den Büyüktür!

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında tüm Türkiye ve dünyada gerçekleşen organizasyonlarda UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu)’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri ve uluslararası öğrenciler de yerlerini aldı. Başta 15 Temmuz gecesinin sembol şehirlerinden İstanbul ve Ankara olmak üzere Ağrı’dan Balıkesir’e, Edirne’den Gaziantep’e kadar Türkiye’nin her yerinde, Makedonya başta olmak üzere Balkanlar'da ve muhtelif coğrafyalarda uluslararası öğrenciler bir yıl önce olduğu gibi bu yıl da Türkiye için sokaklardaydı.

15 Temmuz’un Türkiye özelinde tüm mazlum ve mağdur coğrafyalara karşı gerçekleştirilen bir saldırı olduğu inancı ile yürüyen uluslararası öğrenciler, kendilerine eğitim için kapılarını açan Türkiye’ye ve Türkiye halkına olan bağlılıklarını her zaman olduğu gibi bu sefer de vurguladılar.

Biz Bİr Milletiz!

Geçtiğimiz yıl ülkemize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sırasında ümmet coğrafyamızın dört bir yanından gerek duaları ile Türkiye’ye destek olan, gerekse fiili olarak sokaklarda Türkiye halkı ile birlikte darbecilere karşı mücahede veren misafir öğrencilerimiz “Türkiye Türkiye’den Büyüktür” ve “Biz Bir Milletiz” mottoları ile bizlere olan desteğini bir kere daha göstererek 15 Temmuz 2016 da gazi ve şehit olan uluslararası öğrencilere şükran ve rahmet temennilerini bu yürüyüşler vesilesiyle ulaştırdı.

Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor ve diyoruz ki;

 “Biz Bir Milletiz”

 

event-news-white

Other News