OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/be72d0b469391417087f56ecff524c124.jpeg

Türkiye Mezunları Moro’da Uluslararası Öğrenci Derneği Kurdu

Moro’da bulunan Türkiye mezunları uluslararası öğrenci çalışmalarını ülkelerine taşımak adına önemli bir girişimde bulunarak Moro Uluslararası Öğrenci Derneği’ni kurdu.


Dünya’nın dört bir yanına yayılmaya devam eden uluslararası öğrenci çalışmaları Moro’da bulunan Türkiye mezunlarının çalışmalari ile meyvesini verdi. İHH Yönetim kurulu Üyesi Moro Temsilcisi Ömer Kesmen’in desteği ve Bangsamoro Özerk Bölgesi Başbakanı Hacı Murat İbrahim’in onayı ile Moro Uluslararası Öğrenci Derneği kuruldu.


Türkiye mezunu Muhammed Emin’in Başkanlığını yürüttüğü dernek; dünyanın dört bir yanında eğitim alan Morolu uluslararası öğrenciler ile ilgilenmenin yanında Moro’da eğitim alan uluslararası öğrenciler ile de ilgilenecek. Moro Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Emin, “Eğitim için Türkiye’de olduğum zamanlarda uluslararası öğrenciler ile yakından ilgilenen UDEF ve bağlı derneklerin gerçekleştirdiği çalışmalara şahit olduk bu noktada tecrübe kazandık, şimdi biz de bu tecrübeyi ülkemizde hayata geçirmeye çalışacağız inşallah. Bu ve buna benzer girişimle vesilesi ile uluslararası öğrenci çalışmalarının dünyaya yayılması çok önemli” dedi.

event-news-white

Other News