OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3707.jpeg

Türkiye Mezunu Etiyopyalı Mohammed’e Girişimcilik Ödülü Verildi!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB),  10. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni ve Türkiye Mezun Ödülleri Programı düzenledi. Törende Ekonomi ve Girişimcilik Ödülü’nün sahibi olan isim ise, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun yapılanmaya başladığı ilk yıllarda çalışmalarda görev alan  Fennan Mohammed oldu.

 

Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenen  programa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yardımcısı Serdar Çam ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren katıldı. Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2012 yılında 42 bin civarı başvuruyla başlayan Türkiye Bursları'nın bugün 178 farklı ülkeden 165 bin başvuru seviyesine ulaştığını ve uluslararası öğrencilere yönelik her yıl yaklaşık 5 bin burs verildiğini söyledi. 

 

Programın son bölümünde Bakan Ersoy, Türkiye mezunu başarılı uluslararası öğrencilere hediyelerini takdim etti. Ödül alanlardan birisi de Türkiye Mezunu Etiyopyalı Fennan Mohammed’ di. SADER’den Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği Genel Sekreterliğine, çok çeşitli görevlerde uzun yıllar Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile birlikte uluslararası öğrencilere hizmet etmiş olan Mohammed,  ülkesinde kurduğu fabrikayla 3 bin kişiye iş verdi.

Türkiye Mezun Ödülleri Programı’nda Ekonomi ve Girişimcilik Ödülü’nün sahibi olan Mohammed, kürsüde duygularını şöyle ifade etti: “Tüm fedakarlıkları yaptılar. Mezun ettirip, okuttular. Mezun olup memleketimize gittiğimizde de hala bizi bırakmadılar. Türkiye halkına çok çok teşekkür ediyorum.”

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu ailesi olarak tüm Türkiye mezunu uluslararası öğrenci kardeşlerimizi ve Fennan Mohammed'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

event-news-white

Other News