OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bac9b246c8cd243dab8073e87bc616caf.jpeg

Türkiye’deki Bangladeşli Öğrenciler Zafer Günü Etkinliği Düzenledi

Türkiye’deki Bangladeşli Öğrenciler Derneği (BASAT) Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Zafer Günü etkinliği düzenledi.

 

         BASAT’ın düzenlediği etkinliğe UDEF Dış İlişkiler Koordinatörümüz Emir Burak Sırakaya da katılım gösterdi. Bangladeşli hafızların Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, katılımcıların konuşmaları ve Bangladeş'e özgü folklorik öğelerin sergilenmesiyle devam etti. 

 

         UDEF ailesi adına Dış İlişkiler Koordinatörümüz Emir Burak Sırakaya günün anlam ve önemine değinen bir konuşma gerçekleştirdi. Sırakaya, “Kurumumuza gönderdiğiniz nazik davetimiz için teşekkür ederiz. Bizler gerek UDEF olarak gerekse bağlı derneklerimizle beraber Bangladeşli kardeşlerimize ve farklı coğrafyalardan gelen nice öğrenci kardeşlerimize dokunmaya çalışıyoruz. Onlarla kültürel etkinliklerle ve birebir ziyaretlerle bir araya geliyoruz. İlerleyen süreçte umuyorum ki UDEF olarak Bangladeşli kardeşlerimizle bağlarımızı daha da kuvvetlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

  

         Türkiye'de görev yapan akademisyenler ve iş adamlarının konuşmalarından sonra Bangladeş dilinde şarkılar ve şiirlerle devam eden etkinlik, yöresel yemeklerin misafirlere dağıtılmasıyla son buldu.

 

event-news-white

Other News