OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bbd80deb35.jpg

UDEF 10. İstişare Kampı Kırşehir'de yapıldı.

Kırşehir'de UDEF 10. İstişare Kampı gerçekleştirildi. 20-21 Eylül Kırşehir’de gerçekleştrilen kampa 39 farklı şehirden 87 üye dernek ve temsilci katıldı.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen programın birinci oturumunda katılımcı dernekler kendini tanıtarak kurumları hakkında kısa bilgiler verdi. Ardından UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat bir açılış konuşması yaparak federasyonun son çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye'ye gelen misafir öğrencilerin son yıllarda hızla arttığını belirten Bolat, uluslararası öğrencilerin bulunduğu hemen her ilde teşkilatlanma çalışmalarında  bulunduğunu ifade ederek: "Bu toplantımız bugüne kadar yaptığımız en kalabalık toplantı. Bundan sonra da uluslararası öğrencilerin geldiği illerde dernekleşme çalışmalarımız devam edecek ve eğitimleri için Türkiye'yi seçen misafir öğrencilere daha kaliteli hizmet verebileceğiz." dedi.

Sonraki gün gerçekleşen ikinci oturumda ise UDEF Eğitim Birimi yetkilileri katılımcı derneklere uluslararası öğrenciler için eğitim alanında neler yapılabileceğini anlatan bir sunum yaptı. Yapılan sunumda önümüzdeki dönemde eğitim çalışmalarına önem verileceği vurgulandı. Sunum sırasında İstanbul'dan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert, Kayseri'den Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mücahit Bulut, Ankara'dan ASMA Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Erkan Halıcı, Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği yetkilisi Fennan Muhammed de Eğitim konusunda ki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Yapılan sunumun ardından kapanış konuşmasını yapan Mehmet Ali Bolat ise katılımcılara teşekkür ederek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.


event-news-white

Other News