OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/27f7831aa3.png

UDEF 15. Genişletilmiş İstişare Toplantısı UDEF Yürütme Kurulu, İcra Kurulu, Hanımlar Komisyonu Yönetimi, Türkiye' nin dört bir tarafindan gelen Dernek başkanları ve temsilcilerin katılı ile Alanya' da icra edildi.Toplantı UDEF Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat ' ın açılış konuşması ile başladı. Bolat konuşmasında uluslararası öğrenci çalışmasında emeği geçen ve yaptıkları özel çalışmalarla ön plana çıkan dernek ve temsilcilere teşekkür ederek, 56dernek ve 25 temsilcilikle 35 bin misafir öğrenciye ev sahipliği yapan sizlerin bu çalışmalarının dünya çapında başka bir örneği yok. Ümmetin ayağa kalkmasında ihtiyacımız olan yetişmiş insan unsurunu inşallah UDEF’ in misafir ettiği kardeşlerimiz karşılayacaktır' dedi.

Bolat konuşmasında, öğrenci birliklerine destek olunması gerektiğini söyleyerek; ‘İnsan görev alarak, iş yaparak yetişiyor, gençlere görev verin, sorumluluk yükleyin, terlemeden- emek-zaman vermeden- kafa yormadan insan pişmiyor. Adam yetiştirmemiz lazım. Özellikle ümmetin emaneti kız öğrencilerimize ev sahipliği yapan dernek ve komisyonlarımıza teşekkür ediyorum.  Hanım çalışmasına başlamamış dernek ve temsilcilerimiz varsa burada hatırlatıyorum. Mutlaka ve mutlaka bu işi asli vazifeniz olarak görün.

Uluslararası Öğrenci Buluşmalarında 10 yıldır görev alan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Buluşmalar 10 yılda UDEF çalışmalarına çok şey kattı. Saymakla bitmez ancak şehirlerimiz, ülkemiz ve uluslararası öğrencilerin ülkelerinde akreditasyon anlamında da önemli bir fonksiyon gördüğünü ifade etmek isterim. Ülkelerde yaptığımız ve yapacağımız buluşmalar inşallah daha da önümüzü açar.

İki yıldır devam eden Seçkin Öğrenciler kampına gerçekten şehirlerindeki en başarılı öğrencileri gönderen tüm teşkilatlarımıza teşekkür ederim. Öğrencilerden çok memnun olduğumuzu burada ifade etmek istedim.’ Şeklinde konuştu.

UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat özel çalışmaları olan dernek ve temsilcilere ayrı ayrı teşekkür ederek eğitim öğretim yılına hızlı ve istikrarlı başladıklarını sözlerine ekledi.

Toplantıda UDEF Hanımlar Komisyonu Başkanı Şeyma Üstün, TUMED Uluslararası Mezunlar Derneği Başkanı Dr.Ergaş Jumaev’ ve SADER Eski Başkanı Mehmet Çelik'te birer konuşma gerçekleştirdi.

event-news-white

Other News