OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0c84ea3d20.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), MÜSİAD tarafından CNR EXPO’da düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda stant açtı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), MÜSİAD tarafından CNR EXPO’da düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda stant açtı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO’nun 16’ıncısı 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. İş dünyasının kalbinin attığı MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port MÜSİAD ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlendi.

UDEF de düzenlenen bu etkinlikte faaliyetlerini tanıtmak amacıyla bir stant açtı. Bu bağlamda standı ziyaret eden misafirlere 12 senedir yürütülen misafir öğrenci çalışması, federasyon ve il derneklerinin yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verildi. Uluslararası öğrencilerin de gönüllü olduğu standı TİKA Başkanı Serdar Çam, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Sakarya Yedirenk UÖD Öğrenci ekibi ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

 

2012 yılında kurulan UDEF, eğitim için ülkemizi tercih eden 186 farklı ülkeden yaklaşık 110 bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla 44 farklı şehirde kurulan 52 uluslararası öğrenci derneğinin çatı kuruluşudur. Ayrıca Uluslararası Öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, Uluslararası Öğrencilerin eğitim, sağlık, emniyet konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için, ilgili sivil toplum kurumları ve devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendine misyon olarak belirlemiş bir federasyondur.

event-news-white

Other News