OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f0dc7b48ab934763b1691e47f0693df6.jpg

UDEF 18.Üye İstişare Kampı Ankara Kızılcahamam’da Gerçekleştirildi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF)’in gerçekleştirdiği üye istişare kamplarının 18.si Kızılcahamam Eliz Otel’de gerçekleştirildi.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’na bağlı 63 üye dernek ve 25 temsilcikten katılımcıların iştiraki ile 18.Üye İstişare Kampı 27-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Dört ayrı oturum olarak planlanan toplantının ilk gününde genel bir oturum ve eşzamanlı olarak 3 ayrı oturum daha gerçekleştirildi. Kampın ikinci gününde ise birim sunumları ve değerlendirme oturumu yapıldı.


2017-2018 eğitim-öğretim dönemi boyunca gerçekleştirilen uluslararası öğrenci çalışmalarının değerlendirildiği toplantı, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yapan Bolat, ayrıca “Uluslararası öğrenci çalışmalarına başladığımız günden bu yana üzerine koyarak gidiyoruz. Ciddi mesafeler kat ettik fakat her geçen yıl kat ettiğimiz bu yol gerçekleştirdiğimiz bu gelişmeler üzerimizde ki sorumluluğu biraz daha arttırıyor. Her zaman bize daha fazla gayret etmemiz gerektiğini hatırlatıyor” diyerek, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da uluslararası öğrenci çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğinin sinyallerini verdi.


Başkan Bolat’ın ardından sırasıyla; UDEF Hanımlar Komisyonu Başkanı Şeyma Üstün “Hanımlar Komisyonu”, TUMED Başkanı Ergash Cumayev “TUMED”, UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Müçteba Çalışır ve UDEF Ortaöğretim Koordinatörü Erlan Bainov “Ortaöğretim Çalışmaları”, UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akgül “Akademi Birimi” ve UDEF Eğitim Birimi Koordinatörü Mücahit Yücel “Eğitim Çalışmaları” başlığında sunumlarını gerçekleştirdi ve yapılan genel oturum nihayete erdi. 


Genel Oturumun sona ermesi ile birlikte eş zamanlı olarak gerçekleştirilen; Dernek Başkanları ve Temsilciler Toplantısı, Hanımlar Komisyonu Toplantısı ve Ortaöğretim Çalışmaları Toplantısı ile kampın ilk günü tamamlandı.

 
Kampın ikinci gününde ise birim sunumları ile başlayan toplantı; Eğitim İlişkileri Birimi Koordinatörü Mahmut Oğuz, UDEF Ankara Kurumsal İletişim Başkanı Mehmet Enes Arıkan ve UDEF Projeler Koordinatörü M.Halid Durmuş birimlerinin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile alakalı bilgilendirmelerde bulundu.  Yasir Erdaş’ın “Tebliğ ve Davet” başlığında yaptığı sunum ile devam eden program, istişare ve değerlendirme oturumunun ardından nihayete erdi.

event-news-white

Other News