OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/cc5aabb1ca.png

28 Ekim Cumartesi Günü UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin tanıtım sorumluları UDEF Tanıtım Koordinatörlüğü uhdesinde İBB Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelerek 2017-2018 Tanıtımcılar Çalıştayı'nı gerçekleştirdiler.

28 Ekim Cumartesi Günü  UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin tanıtım sorumluları Udef Tanıtım Koordinatörlüğü uhdesinde İBB Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelerek 2017-2018 Tanıtımcılar Çalıştayı'nı gerçekleştirdiler.

12 ülke ve 22 şehirden katılımın olduğu çalıştay Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcıların kendilerini tanıtmaları ile başladı.UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat katılımcılara hitap ederek gerçekleşen organizasyonun içeriği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

UDEF Tanıtım ve Basın'dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Pekçetin ise program akışı ile alakalı katılımcıları bilgilendirdi.

İstanbul Medya Akademisi Eğitmenlerinden Salih Temiz'in " Medya ve İletişim" konulu seminerinden sonra Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği'nden İsgender Taghiyev  "UDEF ve Dernekler Medyası Nasıl Daha Etkili Olur ?" isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Gerçekleşen sunumların ardından katılımcılar çalıştay için gruplara ayrılarak öğle yemeğine geçildi.

Öğle yemeğinin ardından çalıştay çalıştayda;

-Uluslararası öğrencileri ülkemizde neden tanıtmalıyız?

-Uluslararsı öğrencilerin tanıtımında dikkat edilmesi gerenekler

-Uluslararası öğrencilerin tanıtımında en etkili yol nedir ?Hangi yolları kullanmalıyız?

-Uluslararasu öğrencilerin tanıtımında yaşanabilecek muhtemel aksaklıklar nelerdir?

başlıklarının değerlendirilmesinin ardından Udefe bağlı derneklerin  talepleri doğrultusunda avantajlar ve dezavantajlar ve bunun yanı sıra sorunlar ve çözüm önerileri hakkında konuşuldu.

Dilek ve temennilerin ardından ilk gün yapılan çalışmalar nihayete erdi.

29 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen toplantılar teorinin aksine verilen pratik eğitimlerle devam etti.

Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği Tanıtım Birimi Sorumlusu  İsgender Taghiyev Fotoğrafçılık semineri ile katılımcılara teknik ve bakış açılarını değiştirecek bilgiler vererek fotoğrafçılığın en temel noktalarına değindi.

Fotoğrafçılık sunumunun ardından Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Tanıtım Birimi Başkanı Mohamed Issa hızlandırılmış bir grafik tasarım kursu vererek katılımcıların temel photoshop becerilerine katkıda bulundu.

Son olarak görsel medyanın yükselen trendi video içeriklerin hazırlanması konusunda UDEF Tanıtım Koordinatörü Yasir Alkan katılımcılara video kurgu hakkında hap bilgiler vererek uygulamalı olarak bir videonun nasıl kurgulanacağını, kurgu yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Katılımlarından ötürü UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerimizin kıymetli temsilcilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

event-news-white

Other News