OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/00a9ec827b.jpg

UDEF Eğitim Koordinatörlüğü uhdesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı 16-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ilk hafta sunumları ile başladı.

 

UDEF Eğitim Koordinatörlüğü uhdesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı 16-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ilk hafta sunumları ile başladı.

Türkiye genelinde eğitim alan ve 100'ü aşkın ülkeden 650 uluslararası öğrenci ile organize edilen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı'nın ilk haftası Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyü'nde başladı. Misafir öğrencilerin ümmet kardeşliğini yaşaması ve UDEF misyonunu benimsemesi; niçin ve nasıl çalışılacağına dair ihtiyaç duydukları bilince ulaşmaları; bu vesile ile kardeş olduklarının, tek ümmet olduklarının bilincine varmaları hedeflenmektedir. 8 hafta sürecek olan programda aldıkları eğitim vesilesi ile kendi ülkelerinde ümmet bilincini yaşamak ve yaşatmak adına gayret gösterecek olan uluslararası  öğrenciler geçen sene olduğu gibi bu sene de programı ciddiyetle takip ediyor.

Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı 16-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ilk hafta sunumlarında UDEF Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selman Duran, uluslararası öğrencilere "UDEF Misyonu" ve "Niçin Çalışıyoruz" başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi. Duran’ın ardından sırası ile Münir Arıkan, “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor” Şakir Voyvot ise “Ümmet Olma Şuuru” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

event-news-white

Other News