OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/db29474091.jpg

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte UDEF'e bağlı dernek ve temsilciliklerde gerçekleşen ramazan etkinlikleri ile ülkemize eğitim için gelen uluslararası öğrenciler 51 dernek ve 6 temsilciliğimizde yapılan genel iftarlara bu ayın bereketine ortak oluyorlar.

 

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte UDEF'e bağlı dernek ve temsilciliklerde gerçekleşen ramazan etkinlikleri ile ülkemize eğitim için gelen uluslararası öğrenciler 51 dernek ve 6 temsilciliğimizde yapılan genel iftarlara  bu ayın bereketine ortak oluyorlar.

Toplamda 6.985 uluslararası öğrencinin yararlandığı UDEF ramazan faaliyetlerine;

40 dernek ve 1 temsilciliğimizde her gün yapılan iftarlarımıza 1927 uluslararası öğrenci katılıyor ,15 derneğimizde mukabele okunuyor, 23 derneğimizde ramazan sohbetleri yapılıyor,

41 dernek ve 7 Temsilciliğimizde 3.071 uluslararası öğrenci evine kumanya, alışveriş çeki, sahurluk ve sıcak yemek dağıtımı yapılırken 34 derneğimizde  de uluslararası öğrencilere fitre ve zekat verildi.Gelen bağışlara göre bu çalışma güncellenerek devam ediyor.Ramazan-ı Şerifin son 10 gününde 5 derneğimizde öğrencilerimiz için itikaf programları organize edilecek ve bu mübarek ayın bitiminde memleketlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzakta eğitim hayatlarını sürdürdükleri Türkiye'de misafir öğrencilerimize aile sıcaklığını ve bayram heyecanını yaşatabilmek için  41 derneğimizde bayramlaşma olacak.

Siz de uluslararası öğrencilerle itikafa kalabilir, sohbetler dinleyebilir, evinize onları iftara alabilir ya da onlara iftara misafir olabilir, dernek merkezlerindeki iftarlara destek olabilir, fitre ve zekatlarınızdan bir kısmını onlara ayırabilir, Ümmet bayramlaşmalarına katılabilirsiniz. 

Unutmayın! Siz Dünyanın her yerine gidemezsiniz ama Dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilerimize sahip çıkabilirsiniz.

event-news-white

Other News