OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a3ba2cf0ed.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat ve beraberindeki heyet 23 Ocak 2017 tarihinde Edirne ziyaretleri gerçekleştirdi.

Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Bolat ve beraberindeki heyet 23 Ocak 2017 tarihinde Edirne ziyaretleri gerçekleştirdi. Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği  Başkanı Hakan Çalışkan ve Genel Sekreteri Mensur Sejdiu, Ulusararası Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aslan Shavadze, Bâb-ı Âlem UÖD temsilcisi Yasir Alkan, Turkuaz UÖD temsilcisi Emir Dizman'ın katıldığı ziyaretin ilk durağı Trakya Üniversitesi oldu. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret eden Mehmet Ali Bolat federasyonumuzun faaliyetleri ve 13 senedir yürütülen misafir öğrenci çalışması hakkında bilgi verdi. Ziyaretin sonunda rektör beye hediye takdimi yapıldı.

Ardından KYK Edirne İl Müdürü Sn. Mustafa İkiz daha sonra ise YTB Trakya Bölge Koordinasyon Ofisini ziyaret edildi. Burada da Edirne'de eğitim gören uluslararası öğrencilerin durumları hakkında istişareler yapıldı.

Son olarak UDEF'e üye Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ziyareti yapıldı. Burada uluslararası öğrenciler ile söyleşi programı gerçekleştirildi. Söyleşide Türkiye'de uluslararası öğrenci olmanın önemine vurgu yapan Mehmet Ali Bolat, misafir öğrencilerin mezun olduktan sonra ülkelerine döndüklerinde Türkiye'nin birer elçileri olacaklarının altını çizdi.

event-news-white

Other News