OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bddfc95cfe.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve beraberindeki heyet Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve beraberindeki heyet Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ve Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) Başkanı Rahim Celep, UDEF Teşkilatlanma Koordinatörü Adnan Oğuz ve Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) Yönetim Kurulu Üyesi Aslan Shavadze nin de hazır bulunduğu ziyarette UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, “Hedef kitlesi Türkiye'de eğitim gören uluslararası öğrenciler olan UDEF ’in ülkemizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla çeşitli illerde kurulmuş uluslararası öğrenci derneklerinin kurduğu bir sivil toplum kuruluşudur.” dedi.

Bolat daha sonra üniversitenin eğitim faaliyetlerini yakından takip ettiklerini dile getirerek, uluslararası öğrencilerin hızla gelişen ve kaliteli bir eğitim veren Namık Kemal Üniversitesini çokça tercih ettiklerini belirterek, uluslararası öğrencilere gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek’e teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek de UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversitede 2016-2017 güz dönemi itibariyle ön lisans, lisans, lisansüstü olmak üzere 34 farklı ülkeden toplam 488 uluslararası öğrencinin eğitim-öğretim almakta olduğunu, bu öğrencilerimizden yaklaşık % 4 ünün Türkiye Burslusu, %3 ünün Afganistan Burslusu, %1 nin Yemen Burslusu diğer % 92 si ise kendi imkanları ile Tekirdağda yükseköğrenimlerine devam etmekte olduklarını, başta barınma, sağlık sigortası, olmak üzere bir çok sorunlarının olduğu bildiklerini, sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile bu sorunların çözülmesi için gayret ettiklerini belirtti.

Ziyaret sonunda (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e hediye takdimi gerçekleştirdi.

event-news-white

Other News