OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/1f1c01493b.png

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) 9.Bölge toplantısı Kocaeli Sekapark Otel'de yapıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) 9.Bölge toplantısı Kocaeli Sekapark Otel'de yapıldı. 

9. Bölge Başkanı Ebubekir Armağan'ın yönetiminde başlayan toplantıda dernekler şehirlerinde bulunan Uluslararası öğrencilere yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verirken,  ileride planlanan çalısmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Programa katılan UDEF Genel Başkanı Mehmet Ali BOLAT uluslararası oğrenci derneği başkan ve yöneticilerine hitaben bir konuşma yaptı.

Bolat konuşmasında" Bizim asli görevimiz buraya gelen öğrencilere bir şeyler katabilmektir. Eğitim hayatını güzel geçirmelerini sağlamak, staj imkanı sağlamak, problemlerini çözmek ve eğitimleri dışında ülkelerine döndüklerinde ülkesine katkı sağlayacak bir beceri kazanmalarını sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

Başkan Bolat toplantıya katılan dernek yöneticileri ile programa ev sahipliği yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği başkanı Fatih Karaçoban ve Yönetimine teşekkür etti.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda 9. Bölge yeniden yapılandırılarak Düzce, Sakarya, Kocaeli ve Gebzede bulunan uluslararası öğrenci dernekleri 14. bölge olarak olarak düzenlendi. 14. bölgenin bölge başkanlığına Mehmet Ali Akpınar atandı.

Yapılan toplantıya UDEF Genel Başkanı Mehmet Ali BOLAT, 9. Bölge Başkanı Ebubekir Armağan, 14. Bölge Başkanı M. Ali AKPINAR, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Yalova, Kütahya, Gebze ve Bilecik'te ki uluslararası öğrenci Derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ayrıca İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail YEŞİLDAL ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali BİLGİ toplantıyı ziyaret ederek UDEF'i Kocaelin de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

event-news-white

Other News