OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0c1260e94b.jpg

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) 9. İstişare Kampı Türkiye genelinden, 45 ilden temsilcinin katılımıyla yapıldı.

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) 9. İstişare Kampı Türkiye genelinden, 45 ilden temsilcinin katılımıyla yapıldı.

7-8 Haziran tarihlerinde İstanbul Birikim Hayat Koleji Güneşli Kampüsünde icra edilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kampın açılış konuşmasını UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat yaptı. İlk gün birinci oturumda UDEF üyesi dernek yetkilileri ve misafir öğrenci temsilcileriyle birlikte İstanbul’da Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platform (Misafir Et) Toplantısı yapıldı. Toplantıda ülkemizdeki Suriyeli öğrencilerin durumu ve misafir öğrencilerin genel sorunları gündeme alındı. Öğleden sonra yapılan ikinci ve üçüncü oturumlarda, bu sene 10-12 Mayıs tarihlerinde 20 şehirde yapılan, 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması değerlendirildi.

İkinci gün öğleden önce, UDEF Bölge Toplantıları icra edildi. Pazar günü öğleden sonra yapılan son oturum YTB (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ün teşrifleriyle gerçekleştirildi. Sayın Kudret Bülbül, yaptığı selamlama konuşmasının ardından kamp katılımcılarının sorularını yanıtladı. Oldukça verimli geçen iki günlük kamp toplu fotoğraf çekimi ile nihayete erdi.

event-news-white

Other News