OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e278720d8a.jpg

UDEF Ailesine Yeni Bir Üye Daha Katıldı

UDEF Ailesine yeni bir üye daha katıldı

İstanbul Anadolu yakasında eğitim gören misafir kız öğrencilere hizmet verecek olan Mihrimah Uluslararası Öğrenci Derneği eğitim dönemine başladı. Dernek açılış kurdelesini  İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Genel Başkanımız Mehmet Ali Bolat, UDEF Kadın Kolları Başkanı Şeyma Üstün ve AKP Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan tarafından dualarla kesildi.

Açılışa Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal, Mihmander UÖD Başkanı Efkan Özdemir, Üsküdar İHH Yönetim kurlu Üyesi Mehmet Albayrak,YEKDER Genel Sekreteri Zeynep Özbek, Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Merkezi Yönetim Kurlu Üyesi Tuğba Albayrak çeşitli STK Temsilcileri ve Misafir öğrenciler katıldı.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı konuşmada Uluslararası Öğrenci Derneklerinin önemi ve bu anlamda dünya gençliğine olan gereksinim üzerine vurgu yaparak “siz bizim için çok kıymetlisiniz. En az kendi çocuklarımız kadar kıymetlisiniz. Çünkü sizin bizim geleceğimizsiniz”  dedi.

Genel Başkanımız Mehmet Ali Bolat İse konuşmasında “UDEF bünyesinde yer alan derneklerimiz arasında Sefire-İ Alemden sonra ikinci Kız öğrenci derneğinin açılışını yapmaktan dolayı duyduğu heyecan ve mutluluğunu ifade ederek “inşallah benzer Derneklerimizin sayısı Türkiye genelinde artmaya devam ederek hizmette yarışacaktır” dedi

İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı ise “Coğrafyalarımız arasında bir sınır olduğunu düşünmüyoruz. İnsanlığın geleceğinin inşasında önemli vazifeler üstlenecek olan siz misafir gençlerimizin emrindeyiz. Sizlere hizmet etmekten onur duyacağız” dedi.

Mihrimah uluslararası Öğrenci Derneği Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki mekânından bu bereketli açılışın ardından misafir kız öğrencilerine kapılarını sonuna kadar açmış oldu.

event-news-white

Other News