OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b39cec83c5ee44d9cb3e8a0e2d97f96c8.jpg

UDEF Başkanı Endonezya Televizyonlarında Ayasofya Özel Programının Canlı Yayınına Katıldı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Endonezya'da bir çok televizyon kanalının ortak düzenlediği "Ayasofya Özel" programının canlı yayın konuğu oldu.


Endonezya'da bir çok televizyon kanalının ortak düzenlediği “Ayasofya Özel” canlı yayın programının konuğu UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat oldu. Başkan Bolat programda Endonezya halkının Ayasofya ile alakalı olarak merak ettiği soruları Tarihçi kimliği ile birlikte içtenlikle yanıtlayarak "Ayasofya 1453'de Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesi ile birlikte Camii'ye dönüştürmüş ve fethin sembolü kılmıştır. Ayasofya'yı İslam ümmetine hediye etmiştir ve kendi vakfiyesine katmıştır. Ayasofya bütün İslam ümmetinin ortak değeridir." dedi.


Ayasofya'nın 86 yıl sonra tekrar ibadete açılması ile birlikte bütün Dünya'ya önemli mesajların verildiğini belirten Bolat "Bugün Türkiye'den tüm dünya Müslümanlarına çok güzel bir mesaj var. Ayasofya Camii'nin tekrar ibadete açılması hakkın ve adaletin mücadelesini veren İslam coğrafyalarına bir müjde niteliği taşıyor. Ayasofya bugün tekrar tüm dünya Müslümanlarına büyük bir hediye olarak açılıyor" dedi.

event-news-white

Other News