OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b43f0d9ffd9434634a70c0eed90775cae.jpg

UDEF Başkanı Komorlu Öğrenciler ile Canlı Yayında Buluştu

Komor Öğrenci Birliği, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın sunumu ile “İslam Dünyası’nın Geleceği” başlıklı online konferans gerçekleştirdi.


UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Komor Öğrenci Birliği’nin düzenlediği “İslam Dünyası’nın Geleceği” programına konuşmacı olarak katıldı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen konferans Zoom programı üzerinden canlı yayınla düzenlendi. Komorlu misafir öğrenci Mohamad Nakib’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Komor Öğrenci Birliği Başkanı Dr. Fahad Moilim’in ülke tanıtım sunumu ile devam etti.


Türkiye’nin farklı şehirlerinde üniversite eğitimini sürdüren 33 Komorlu misafir öğrencinin dahil olduğu programda, İslam dünyasının geleceğinde annelerin çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Bolat, Aile kavramı üzerinden annelik olgusuna değinerek, “Yeni nesillerin birlik ve beraberliğin önemini bilerek yetişmesi için annelik makamının eğiticiliği çok önemli” dedi.


Konuşmasının devamında 2.Dünya Savaşı sonrasına atıfta bulunan Başkan Bolat “Uluslararası öğrenci çalışmaları yıkık bir kıtayı tekrar canlandırdı, bunun örneği çok açıktır 2.Dünya Savaşından sonra birbirlerine düşman olan Avrupa ülkeleri, aralarında gerçekleştirdikleri öğrenci değişim programları ile kendilerinden sonra gelen nesilleri barıştırarak ortak yaptılar ve Avrupa Birliğini oluşturdular. Bu hususta bizim İslam coğrafyasından gelen öğrencilerimiz ile kurduğumuz kardeşlik bağları ilerde meyvesini verecek olan fidanlardır inşallah” diyerek İslam ülkelerinin birlikteliği için uluslararası öğrenci çalışmalarının da önemine vurgu yaptı.

event-news-white

Other News