OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b4aa4d6c7f5b24f62b836c2ca1ec610dc.jpeg

UDEF Genel Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat Tekirdağ’da Bir Dizi Ziyarette Bulundu!

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Genel Başkanı Dr.Mehmet Ali Bolat,UDEF Bölge Koordinatörü Rahim Celep, Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) Başkanı Şükrü Aktürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Tekirdağ İŞKUR İl Müdürü Yaşar Esen, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Somalili öğrencilerle birlikte Tekirdağ’da bir dizi ziyarette bulundular.

 

İlk önce Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mümin Şahin’i makamında ziyaret eden heyet, Tekirdağ’da öğrenim gören uluslararası öğrencilerin durumları ve üniversiteyle ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Şahin, üniversitede uluslararası öğrenci sayısını beş bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Akabinde heyet , Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Çerkezköy Ticaret ve Sanayii Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Arslan ve Genel Sekreter Hakan Gel'in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette oda ile bölge sanayisi ve ticareti hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca yüksek lisans eğitimlerini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde tamamlayan Somalili öğrencilerin iş imkanlarıyla ilgili görüşmeler ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Dr. Mehmet Ali Bolat ve beraberindeki heyetin kurumsal ziyaretler kapsamındaki duraklarından  biri de Tekirdağ Valiliği oldu.  

Ziyarette Bolat, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a UDEF’in öğrenci çalışmaları ve gelecek dönemlerde gerçekleştirilebilecek olan projeler hakkında bilgi verdi. Vali Yıldırım da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek UDEF Genel Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’a çalışmalarında başarılar diledi.

Son olarak Tekirdağ İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Gümüş makamında ziyaret edildi. Yapılan çalışmalar ve Tekirdağ’daki uluslararası öğrencilerin durumları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

event-news-white

Other News