OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b9b72ba6cd01e4fc08c8004a846e49ae3.jpg

UDEF Heyeti Bükreş’te Çeşitli Temaslarda Bulundu

UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ve beraberinde ki heyet kurumsal ziyaretler kapsamında Romanya'da çeşitli temaslarda bulundu.


Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan, eğitim için Türkiye’ye gelmek isteyen öğrencilere rehberlik yapan, Türkiye mezunları ile irtibatını devam ettiren ve ortak çalışmalar yürüten, uluslararası öğrenci dernekleri kurulmasını teşvik eden ve var olan uluslararası öğrenci derneklerinin koordinasyonunu sağlayan bir kurum olan  Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ve Türkiye’den bir heyet Romanya’da faaliyet gösteren Türk kurumlarını ziyaret etti.


Bu yıl faaliyete geçen Uluslararası Bükreş Maarif Okullarını ziyaret eden heyet, Okul Direktörü Alparslan Ateş’ten Romanya’daki faaliyetler hakkında bilgi aldı.


Ardından Balkan İnsani Hizmetler Vakfına yapılan ziyarette, Romanya’da yaşayan toplum ve vakıf hakkında görüşüldü. İki dernek arasında yapılabilecek ortak projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

 

Kaynak: http://haberturk.ro/

event-news-white

Other News