OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2bc969243d.png

UDEF Türkiye’nin 81 İlinde bulunan 57 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 33 UDEF temsilciliğinden dernek başkanları ve temsilcilerin katılımı İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

UDEF Türkiye’nin 81 İlinde bulunan 57 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 33 UDEF temsilciliğinden dernek başkanları ve temsilcilerin katılımı İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

02 Şubat Cuma günü Ankara’da gerçekleştirilen ziyarette Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri UDEF mensupları için bir sunum gerçekleştirdi. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri sunumlarında Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, Suriye iç savaşının ardından yaşanan göç hareketliliği, misafir öğrencilerin ikamet izinleri ile birlikte ikamet izin sürecinin kanuni boyutları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkililerinin sunumu öncesi bir konuşma gerçekleştiren UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat “Bizi burada çok güzel ağırlayan Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Uluslararası öğrenci çalışmalarımız esnasında sürekli kendileri ile dirsek temasındayız. Bu doğrultuda aramızda ki işbirliği çok önemli” diyerek teşekkürlerini iletti.

UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’ın ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzmanı Nurdan Akdağ söz alarak bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Ardından ilk sunumlarını yapmak üzere kürsüye Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzmanı Sümeyye Saadet Topdaş Ildıır çıktı. Sümeyye Topdaş Ildır sunumunda Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu hakkında bilgiler vererek Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yapısı ve işleyişi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Ardından yine Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzmanı Emrullah Okur ise uluslararası öğrencilerin ikamet izinleri ile alakalı bilgilendirmeler yapmak üzere sunumuna başladı. Okur sunumunda uluslararası öğrencilerin ikamet izinlerini almak üzere gerçekleştirmesi gereken kanuni yükümlülüklerden bahsederek ikamet izni sürecinde yerine getirilmesi gereken asgari şartları aktardı. Ayrıca Okur ilerleyen günlerde UDEF ile birlikte uluslararası öğrenciler için hazırlanan ikamet izni tanıtım broşürünün yayınlanacağı müjdesini verdi.

Sunumların ardından kürsüye Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme  Daire Başkanı Mehmet Sinan Yıldız çıkarak “ Gönül coğrafyamızdan gelen misafir öğrencilerimizle hemhal olmaktan mutluyuz. UDEF ile iletişim halinde olmak bizim için çok önemli” diyerek ziyaretlerinden dolayı UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ve  UDEF’e bağlı 57 Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı ile 33 UDEF İl Temsilcisine teşekkürlerini iletti.

event-news-white

Other News