OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/29ff250782.png

UDEF Türkiye’nin 81 İlinde bulunan 57 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 33 UDEF temsilciliğinden dernek başkanları ve temsilcilerin katılımı Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığını Ziyaret Etti.

UDEF Türkiye’nin 81 İlinde bulunan 57 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 33 UDEF temsilciliğinden dernek başkanları ve temsilcilerin katılımı Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığını Ziyaret Etti.

02 Şubat Cuma günü Ankara’da gerçekleştirilen ziyarette Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar UDEF heyetine bir sunum gerçekleştirdi. Gündoğar sunumunda,  Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak YTB’nin uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen burs çalışmaları, akademik faaliyetler, Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, akademik Türkçe eğitimleri, uluslararası Türkiye mezunları çalışmaları ile birlikte ülkemize eğitim almak için gelmiş uluslararası öğrencilerin başarılı bir şekilde ülkemizde ki eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye ile sosyal, kültürel ve siyasi bağlarını devam ettirmek adına gerçekleştirdikleri faaliyetleri aktardı. Ayrıca Gündoğar uluslararası öğrenci çalışmalarında UDEF ile birlikte yaptıkları ortaklığın önemli olduğunu belirtti.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar’ın sunumunun ardından UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat söz alarak “2004 yılından beri uluslar arası öğrenci çalışmaları ile hemhal oluyoruz . Elhamdulillah Türkiye’nin durumu uluslar arası öğrenci çalışmaları ile alakalı geçmişe göre çok daha iyi durumda. İllerde valilerimizle, Ankara da her kurumla ilişkiler ve kontaklar kurabiliyoruz. Fakat yerli mi değil her zaman daha da iyisini yapmaya gayret etmemiz lazım. Hali hazırda uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı gerçekleştirilmesi gereken bir çok mesele var. Türkiye Türkiye’den büyüktür. Bu yüzden daha da gayretli olmamız gerekiyor. Her zaman eksiklerimizde bakarak büyüyoruz ve bunu yaparken YTB ile dirsek temasında olmak çok ehemmiyetli” dedi. 

UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat’ın konuşmasının ardından Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gündoğar UDEF heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek. UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat’a hediye takdiminde bulundu.

event-news-white

Other News