OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3710.jpeg

UDEF Heyetinden T.C. Somali Büyükelçiliğine Ziyaret

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkan yardımcısı Doç.Dr. Osman Akgül, UDEF Yurtdışı Çalışmalar Koordinatörü ve Diplomatik İlişkiler Koordinatörü Muhammed Malik Taylan ile Somali Zemzem Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Somali Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmed Osman Ali’den oluşan UDEF heyeti,  T.C Dışişleri Bakanlığı Somali Büyükelçisi Dr. Mehmet Yılmaz’ı ziyaret etti. 

 

Heyet tarafından T.C. Dışişleri Bakanlığı Somali Büyükelçisi Dr. Mehmet Yılmaz’a,  UDEF ve Somali’de yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.  Büyükelçi Yılmaz, UDEF’in çalışmalarını bildiğini ve ilgiyle yakından takip ettiğini, daha önce yapılan öğrenci buluşmalarının güzel olduğunu bildirerek bu çalışmaların devam etmesi için temennilerde bulundu. Aynı zamanda büyükelçi Yılmaz,  Somali’den Türkiye’ye öğrenci gelişleri ve vize süreçleri hakkında heyete bilgi verdi. 

 

Ziyaret, büyükelçi Dr. Mehmet Yılmaz’a heyet tarafından UDEF küresinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından nihayete erdi.

event-news-white

Other News