OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3d23f91ded34fc7bac354f747f52d30.jpg

UDEF Hizmet İçi Eğitim Programları Başladı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) 14 senedir yürütülen uluslararası öğrenci çalışmalarının sonucunda kurulan uluslararası öğrenci derneklerine yönelik “Hizmet İçi Eğitim programları düzenliyor.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) 14 senedir yürütülen uluslararası öğrenci çalışmalarının sonucunda kurulan uluslararası öğrenci derneklerine yönelik “Hizmet İçi Eğitim programları düzenliyor. Periyodik olarak düzenlenen “Hizmet İçi Eğitim Programları” kapsamında yeni kurulan derneklerin uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalarında etkinliğini arttırmak, tecrübe paylaşımında bulunmak amaçlanıyor. 


Bu kapsamda 23 Kasım Cuma günü UDEF merkezinde başlayan Hizmet İçi Eğitim programına Bayburt Uluslararası Öğrenci Derneği (BUDER), Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği (Isparta UÖD) ve Hatay Uluslararası Öğrenci Derneği’nin başkan, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri katıldı.


UDEF birim koordinatörlerinin yaptığı sunumlarla başlayan program, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ile yapılan tecrübe paylaşımı oturumu ile devam etti. Başkan Bolat konuşmasında, tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekerek uluslararası öğrenci çalışmasının ümmetin en büyük ve en önemli projelerinden biri olduğunu belirterek, uluslararası öğrenci çalışmalarının ümmetin geleceğinde belirleyici bir etki oluşturacağını ifade etti.


Programın ikinci günü Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği ziyareti ile başladı. Burada gerçekleştirilen sunumlarla uzun yıllardır yürütülen misafir öğrenci çalışmaları hakkında tecrübe paylaşımında bulunuldu. Mihmandar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Evran derneğin faaliyetleri hakkında misafirlere bilgi aktardı ve program nihayete erdi.
 

event-news-white

Other News