OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bef5d62e25b11468380104ba0c633e590.jpeg

UDEF Karantina Süreci Boyunca Çalışmalarını Online Ortama Taşıdı

Türkiye'de uluslararası öğrenciler adına çalışmalar yürüten en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 25 gönüllü irtibatı ile birlikte karantina süreci boyunca çalışmalarını online ortama taşıdı.


Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara harfiyen uyan uluslararası öğrencileri UDEF, her zaman olduğu gibi yalnız bırakmıyor. Karantina sürecinde Kendisine bağlı 65 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 25 gönüllü irtibatı ile birlikte UDEF çalışmalarını online ortama taşıyarak öğrencilere destek vermeye devam ediyor.


Süreç boyunca uluslararası misafir öğrenciler için online ortamda; Türkçe ve İngilizce dil seminerleri, YÖS, grafik tasarım, kur'an-ı kerim okuma seminerleri, şiir ve ezgi geceleri, online akademik danışmanlık eğitimleri, mezun programları, bilgi yarışmaları, seminerler, konferanslar, ülke tanıtım günleri ve tez sunumları gibi çok sayıda faaliyet gerçekleştiriyor. Uluslararası öğrencilerin de dikkatle takip ettiği çalışmalar yoğun ilgi görüyor. 


Salgının ilk günlerinden itibaren Türkiye'de ki yetkililere güvenlerini ifade eden misafir öğrenciler ayrıca yapılan bilgilendirme çalışmalarına da çektikleri videolarla destek veriyor. Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gördüklerini belirten öğrenciler videolarda, "Dünyanın neresinden olduğunuz önemli değil. Önemli olan virüs ile gezmeyerek tedbir almanızdır." diyerek çağrıda bulunuyor.
 

event-news-white

Other News