OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b8c533f15c34f4c79a7141564879ecb63.jpeg

UDEF Madagaskar’da Türkiye Mezunları ile Buluştu

Dünya’nın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencileri Türkiye’de bulunan kendisine bağlı 65 uluslararası öğrenci derneği ve 25 gönüllü irtibatı vesilesi ile bir çatı altında toplayan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu UDEF Madagaskar’da Türkiye mezunları ile buluştu.


Türkiye'de eğitimlerini tamamlayıp ülkesine dönen Türkiye Mezunları ile zaman zaman ülkelerinde bir araya gelen UDEF Madagaskarlı Türkiye mezunları ile başkent Antananariva'da buluştu.


Programa İzmir, Antalya, Trabzon, Gaziantep, Kayseri şehirlerinde; İşletme, Endüstri Mühendisliği, Radyo ve Televizyon, Uluslararası İlişkiler ve Tıp bölümlerinde eğitimlerini tamamlayan Türkiye Mezunları katıldı. 13. Uluslararası Öğrenci Buluşması Madagaskar etabı için ülkede bulunan UDEF temsilcisi Emin Sandık ile Türkiye Maarif Vakfı Madagaskar Direktörü Mirad Garanlı buluşmaya katılan öğrencilerle çeşitli konularda istişarelerde bulundu. 18 Mart günü gerçekleştirilecek 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması Madagaskar etabı ile ilgili de fikir alışverişlerinin yapıldığı programda Madagaskar Türkiye Mezunları Derneğinin kurulması en önemli gündem oldu ve çalışmalarına başlandı.
 

event-news-white

Other News