OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/dbed48d0bc.png

16-18 Şubat tarihlerinde UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin tanıtım sorumluları Udef Tanıtım Koordinatörlüğü uhdesinde İstanbul’da bir araya gelerek UDEF Tanıtımcılar Eğitim ve İstişare Kampı’nı gerçekleştirdiler.

UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin tanıtım sorumluları UDEF Tanıtım Koordinatörlüğü uhdesinde İstanbul’da bir araya gelerek UDEF Tanıtımcılar Eğitim ve İstişare Kampı’nı gerçekleştirdiler.

16-18 Şubat tarihlerinde, UDEF'e bağlı 57 Uluslararası Öğrenci Derneği'nde çalışmalarını yürüten  33 tanıtım koordinatörünün katılımı ile gerçekleşen toplantı, katılımcıların kendilerini tanıtmaları ile başladı.

UDEF Tanıtım ve Basın'dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Pekçetin, programın UDEF Sunumları kapsamında genel bilgiler vererek UDEF’in dernek tanıtım sorumlularından beklentilerini ifade etti.

 

Pekçetin’in hemen ardından UDEF Tanıtım Koordinatörü Yasir Alkan geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlelen “UDEF 2017-2018 Tanıtımcılar Çalıştayı” ’nda alınan kararları ve istişareleri hatırlatarak bu yıl yapılacak çalışmaları bu temellere dayandırarak 2018 faaliyetlerinin tanıtımı hususunda değerlendirmelerde bulundu.Yapılan istişareler ve mini sunumların ardından öğle yemeği yendi.

Öğleden sonra alanında uzman eğitmenlerin tecrübeleri doğrultusunda atölye çalışmaları yapılarak dernek tanıtım sorumlularının talepleri neticesinde ihtiyaçları karşılandı.

Selçuk Candır’ın Sosyal medya eğitimi ile “Dernek sosyal medyası nasıl etkili olur?,Sosyal medyanın geleneksel medyadan ayrılan yönleri nelerdir?, Planlama, hedef kitle yönetimi ve etkin içerik oluşturma nasıl gerçekleşir? sorularına cevaplar verildi.Ardından grafik tasarım eğitimine geçildi.

IDDEF Medya Koordinatörü Bilal Turan grafik tasarım eğitiminde, grafik tasarım programlarına  temel bir giriş yaparak grafik tasarımın mantığı, program arayüzleri, program araçlarının kullanımı , dijital ve matbu içeriklerin hazırlanışı konularında bir sunum gerçekleştirdi.

,

17 Şubat Cumartesi gerçekleşen son eğitimde ise TRT Arapça Haber Planlama Müdürü Salih Eser; haber yazım mantığı , haber yazım teknikleri ve internet haberciliği konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Sunum ve eğitimlerin  ardından ilk gün akşam yemeği ve Miniatürk gezisi ile noktalandı.

 

18 Şubat Pazar günü gerçekleşen ilk oturumda genel bir değerlendirme yapılmasının ardından Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği Tanıtım Koordinatörü Azerbaycanlı Uluslararası Öğrenci  İsgender Tagıyev fotoğrafçılık konusunda bir eğitim verdi.

Tagıyev Fotoğrafçılık semineri ile katılımcılara teknik ve bakış açılarını değiştirecek bilgiler vererek fotoğrafçılığın en temel noktalarına değindi.

Son olarak görsel medyanın yükselen trendi video içeriklerin hazırlanması konusunda UDEF Tanıtım Koordinatörü Yasir ALKAN katılımcılara video kurgu alanında hap bilgiler vererek, bir videonun hangi aşamalarla kurgulanacağını, kurgu yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve sonrasında nasıl çıktı alınacağını anlattı.

Öğle yemeği ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından misafirler kendi şehirlerine gitmek üzere yolculanarak pogram nihayete erdirildi.

Katılımlarından ötürü UDEF'e bağlı uluslararası öğrenci derneklerimizin kıymetli temsilcilerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

event-news-white

Other News