OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b4f72bcff2f224f8693ed888a846aa8bb.jpg

UDEF, UNESCO'da 2020 Asya Yılı Etkinlikleri Açılışı’na Katıldı

UDEF Yurtdışı Çalışmalar Koordinatör Yardımcısı Emre Eryılmaz, COJEP International'in öncülüğünde UNESCO'da gerçekleştirilen 2020 Asya Yılı Etkinlikleri açılışına katıldı.


"Daha adil bir dünya için birşey yap" sloganı ile COJEP International'in öncülüğünde gerçekleştirilecek etkinlikler dizisinin açılışı UNESCO'da düzenlenen panel ile yapıldı.


Daha önce de '2019 Afrika Yılı' başlığında gerçekleştirilen etkinlikler, 2020 Asya Yılı başlığı ile devam edecek. 


Asya ülkelerinden ve dünyanın farklı bölgelerinden birçok sivil toplum kuruluşlarının merak ile takip ettiği ve desteklediği etkinliklerde eğitim, sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel değerlerin tartışıldığı, bu değerlerin bölge insanına nasıl daha yararlı hale getirileceğinin konuşulduğu panel katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. 


UDEF Yurtdışı Çalışmalar Koordinatör Yardımcısı Emre Eryılmaz da 2020 Asya Yılı Etkinlikleri açılış panelinde "Asya'da Uluslararası Öğrenci Hareketliliği" başlığında bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında UDEF'in uluslararası öğrencilik alanındaki çalışmalarına değinen Emre Eryılmaz, dünyadaki uluslararası öğrenci hareketliliğinin büyük çoğunluğunu Asya ülkelerinin oluşturduğunu, ancak uluslararası öğrenci misafir etme üzerine aynı oranda başarılı olamadığını, Asya ülkelerinin uluslararası öğrencilik alanında kolaylaştırmalar veya iyileştirmeler yaparak kapılarını misafir öğrencilere daha çok açması gerektiğini vurguladı.

event-news-white

Other News