OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d03afa0580.jpg

UDEF Yayınları 4 yeni eseri ile raflarda yerini aldı.Udef akademi birimi çalışmaları neticesinde yoğun gayretler sonucu Uluslararası Öğrencilik, Yabancılar İçin Türkçe Okuma Kitabı, Yabancılar İçin Türkçe Alıştırma Kitabı ve Yabancı Çocuklar İçin Türkçe Kitabı çalışmaları nihayete erdi.UDEF Yayınları 4 yeni eseri ile raflarda yerini aldı.Udef akademi birimi çalışmaları neticesinde yoğun gayretler sonucu  Uluslararası Öğrencilik, Yabancılar İçin Türkçe Okuma Kitabı,Yabancılar İçin Türkçe Alıştırma Kitabı ve Yabancı Çocuklar İçin Türkçe Kitabı çalışmaları nihayete erdi.

UDEF çatısı altındaki derneklerde destekleyici eğitim seminerleri gören Uluslararası Öğrencilere yönelik yıllarca süren çalışma ve tecrübelerimiz artık kitaplaşmış bulunmaktadır. Uzun yıllar İstanbul'da Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği'nde Türkçe dersleri veren değerli Hocamız Enver Gedik'in bu önemli çalışması artık ışık yüzü görmüştür. Bu çalışmayla Federasyonumuz Türkiye'de eğitim gören Uluslararası Öğrencilerin çocukları, savaş ve terör dolyasıyla ülkemize sığınan göçmen, mülteci, sığınmacı ailelerin çocuklarına yönelik örnek ve başlangıç müfredat destek vermeyi amaçlamıştır. Umarız ki, bu, geleceğimiz olan çocuklarımız için Türkiye toplumuna entegrasyonunda önemli faktör olan dili sorunu için önemli bir boşluğu doldursun.

On yılı aşkındır Uluslararası Öğrencilere yönelik çalışmalarımızı akademik alanda da ilertmek adına yaptığımız birçok sempozyum, çalıştay faaliyetlerinin yanı sıra ülkemizdeki Uluslararası Öğrencilikle ilgili literatür yetersizliğine dikkat çekmek, bu alan katkıda bulunmak adına bilimsel yayınların basımı için desteklerimizi sunmaktayız. Bu bağlamda İstanbul Üniversitesinden Araştırma Görevlisi Osman Akgül'ün editörlüğünde yürütülen bu çalışmasın takdirinize sunmaktayız. Kitap talebinde bulunmak isteyenler Federasyonumuzla irtibata geçebilir.

event-news-white

Other News