OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b644ccb8ff6a64b59a5960babadf1e2a0.JPG

UDEF ten Uluslararası İslam Dünyası Zirvesine Katılım

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genç Endonezya, Uluslararası İslam Dünyası Zirvesi (IIYS) buluşması gerçekleştirildi. 57 ülke temsilcisinin katılım sağladı ve hibrit olarak gerçekleştirilen toplantıya UDEF adına Yurtdışı Çalışmalar Koordinatörü Muhammed Malik Taylan çevrimiçi katılıp bir sunum gerçekleştirdi.


UDEF Yurtdışı çalışmalar koordinatörü Muhammed Malik Taylan 57 ülkeden temsilcilerin bulunduğu hibrit toplantıya çevrimiçi bağlanıp bir sunum gerçekleştirdi.

 

Taylan konuşmasında“Bugün İslam Coğrafyası olarak bu tablodan ve bu esaslardan ne kadar uzağız. Sevginin ve merhametin yerine nefretin, şiddetin ve acımasızlığın hakim olduğu, barışın ve huzurun yerine savaşın, kanın ve göz yaşının hüküm sürdüğü bir İslam Coğrafyası yüreklerimizi yakıyor ve dağlıyor. Bunu düzeltmek bizim elimizde.” İfadelerini kullandı.

 

UDEF olarak bizler de ülkemize gelen tüm uluslararası öğrencilere yardım etmeyi vazife edindik ifadelerini kullanan Taylan” Biz bir milletiz, Ademin çocuklarıyız, Hazreti Muhammed’ in ümmetiyiz. Barış, huzur ve kardeşliği ön planda tutup bir araya gelmeliyiz.” Şeklinde konuştu.
 

event-news-white

Other News