OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba008bef5aac54982995552f7f6f47110.JPG

UDEF ve DIRECT AID Arasında İş Birliği

 

         Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuz (UDEF) ile Kuveyt merkezli DIRECT AID arasında iş birliği kurmak ve genişletmek amacıyla 4 Şubat 2022 tarihinde bir görüşme gerçekleştirildi.

 

         UDEF Başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül, DIRECT AID Türkiye Temsilcisi Khaled Nazem ve eşini makamında ağırladı. Burada gerçekleştirilen ve yaklaşık bir buçuk saat süren  görüşmeye, Başkan Yardımcımız Muhammed Malik Taylan, Eğitim İlişkileri Koordinatörümüz Mahmut Oğuz, Dış İlişkiler Koordinatörümüz Emir Burak Sırakaya ve Eğitim İlişkileri Koordinatör Yardımcımız Barış Osman’dan oluşan UDEF heyeti de katılım sağladı. 

 

         UDEF ve DIRECT AİD kurumlarının tanıtımlarıyla başlayan toplantıda daha sonra iki kurum arasında geçmiş senelerde yapılan mutabakat zaptının eklenecek yeni gündem maddeleriyle birlikte güncellenmesi ve genişletilmesiyle iş birliğinin artırılması konuları ele alındı.

 

         Kenya, Benin, Tanzanya ve Somali gibi ülkelerdeki üniversitelerle doğrudan teması bulunan DIRECT AID kurumu ile Türkiye’deki eğitim faaliyetlerinde ortak çalışmaların yürütülmesi noktasında fikir teatisinde bulunuldu. Bu kapsamda, federasyonumuzun Eğitim Birimi ve Dış İlişkiler Birimlerimiz ile sürecin yürütülmesi ve protokolün genişletilmesi konusunda mutabık kalındı. 

 

         Görüşme iki kurum arasında önümüzdeki günler içerisinde yeni bir protokolün imzalanması kararı ve heyetlerin karşılıklı hediye takdimiyle son buldu. 

event-news-white

Other News