OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b34fdd81a1.jpg

Türkiye'de eğitim gören misafir öğrencilere 150 lira burs verilecek.

Türkiye'de eğitim gören misafir öğrencilere 150 lira burs verilecek.Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle 160 ülkeden Türkiye'ye gelen misafir öğrencilere burs kampanyası başlatıldı.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, 160 ülkeden yaklaşık 55 bin öğrenci çeşitli sebeplerden eğitim hayatına devam etmek için Türkiye'yi tercih ediyor. 

Eğitim hayatı boyunca birçok zorlukla karşılaşan yabancı uyruklu öğrencilerin sıkıntıları en aza indirmek ve onlara destek olmak için İHH ve UDEF, burs kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında her genç için UDEF ve İHH tarafından 150 lira burs verilecek.


İHH İnsani Yardım Vakfı

Bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır.

İHH, bugün itibariyle 5 kıtada 120 ülke ve bölgede insani yardım faaliyeti yürütmektedir. 

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu)

UDEF; okumak için ülkemizi tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan uluslararası öğrenci derneklerinin oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

2012 yılında 11 dernek tarafından kurulan UDEF, bugün 20 şehirde 25 üye dernek sayısına ulaşmıştır. Uluslararası öğrenci derneklerinin kendi aralarındaki koordinasyonunu sağlamak, yeni uluslararası öğrenci derneklerinin kurulmasını teşvik etmek, uluslararası öğrencilerin eğitim, sağlık, emniyet konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmak gibi görevler üstlenen federasyonumuz, ayrıca uluslararası öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmayı da kendine misyon edinmiştir.

Dünyanın Öğrencisini Birlikte Okutalım

UDEF olarak İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle başlattığımız burs kampanyasıyla, dünyanın 160 ülkesinden Türkiye’ye gelen öğrencilere destek oluyoruz…

Yüksek öğrenimi için Türkiye’yi tercih eden yaklaşık 55 bin Uluslararası Öğrenci, eğitim hayatı boyunca birçok zorlukla karşılaşmaktadır. Bunların başında da barınma ve maddi yetersizlik gelmektedir. Tamamen yabancısı olduğu bir ülkede zor şartlara direnerek okumaya çalışan misafirlerimize birlikte yardım eli uzatalım. 

Eğitim sezonu boyunca ayda 150 TL ödeyerek bir gencin bursunu üstlenebilirsiniz.Bağış yapmak isteyenler, tüm operatörlerden "BURS" yazıp 3072'ye kısa mesaj göndererek yabancı öğrenciler için 5 lira burs yardımında bulunabilecek.

Bir misafir öğrenciye burs desteği sağlamak için TIKLAYIN


event-news-white

Other News