OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b93445a488d36432d923bca3227be3638.jpeg

UDEF’in Organizesiyle Düzenlenen Bangsamorolu Öğrenciler Buluşması Sakarya’da Gerçekleşti

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Türkiye’de eğitim alan Bangsamorolu öğrencilere yönelik “Tanışma ve Kardeşlik” kampını Sakarya Yedirenk UÖD’nin ev sahipliğinde düzenledi.


Sakarya Akyazı KYK Yurdunda gerçekleştirilen programa 19 farklı şehirden 106 Bangsamorolu uluslararası öğrenci katılım sağladı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda MİSA (Moro Uluslararası Öğrenci Derneği) Başkan Vekili Hammad Yacob açılış ve selamlama konuşmalarını gerçekleştirerek dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yacob’un konuşmasının ardından programın ilk gününde; İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Moro Koordinatörü Ömer Kesmen-İHH Misyonu ve Bangsamoro Mücadelesi, Bangsamoro’lu  Misafir Konuşmacı Hasim Guiamil-Bangsamoro Hakkındaki Gelişmeler, Yedirenk UÖD başkanı Bünyamin Göl- Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Çalışmaları, Sakarya İHH Başkanı Emin Albayrak-İHH Çalışmaları ve Kardeşlik, Asma Köprü UÖD Eğitim Birimi Sorumlusu Harun Ünal- Asmaköprü Hakkında, Kitap ve Sünnet, Zamanı İyi Kullanma ve Asmaköprü  UÖD Moro Koord. Erdem Bayrak- Moroyu Tanıma, Tavsiye ve Öneriler başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.


İlk gün eğitim seminerleri ve istişarelerin ağırlıklı olarak yer aldığı programın ikinci ve son gününde ise  Bangsamorolu öğrenciler İzmit Kartepe’yi gezdi ve kar topu oynayarak doyasıya eğlendi.

event-news-white

Other News