OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b25a4ff77ba064018921ddc2d3d4f7522.JPG

UDEF’ten Bangladeş Başkonsolosluğuna Ziyaret

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) heyetimiz federasyonumuzun Bangladeş’le kurduğu kültür ve eğitim köprüsünü pekiştirmek üzere Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğuna ziyarette bulundu. 

 

         Bangladeş’le Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerini ilerletme yolunda katkıda bulunmak, genel manada dünyanın dört bir yanından gelerek Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere ilişkin özel manada ise Bangladeşli öğrencilere ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak, UDEF’in yurt içinde ve yurt dışında sürdürdüğü faaliyetleri ve misyonunu, uluslararası öğrencilere yönelik attığı adımları aktarmak amacıyla UDEF Başkan Yardımcımız Muhammed Malik Taylan öncülüğündeki UDEF heyeti, 17 Ocak Pazartesi saat 11:00’da Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğuna ziyaret gerçekleştirdi.

 

         Başkonsolos Muhammed Monirul İslam tarafından makamında ağırlanan heyetimiz, burada yaklaşık 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede söze başlayan Başkan Yardımcımız Taylan, UDEF’in vizyonunu, misyonunu, dünya çapında sürdürdüğü faaliyetleri, yapılması planlanan projeleri, Bangladeş’te yer alan eğitim ve iş dünyasına mensup kurumlarla kurulabilecek münasebetlerin iki ülke arasındaki potansiyeli artırma yönünde sunacağı pozitif katkıyı başkonsolosla paylaştı. Ziyaret esnasında Monirul İslam’ın Türkiye’deki görevinin önümüzdeki hafta itibariyle sona ereceğini öğrenen Taylan, kendilerine bugüne kadar Türkiye’de yürüttüğü görevlerden ötürü teşekkürlerini, yeni görev yerlerinde de muvaffakiyet dileklerini iletti. 

 

         Konuşmasına UDEF heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Başkonsolos İslam ise, UDEF’in uluslararası öğrencilere yönelik çok önemli faaliyetler icra ettiğini, özellikle genç insanlara sunduğu katkıdan dolayı mutlu olduğunu, Bangladeş’le ortak geliştirilecek ve yürütülecek projelerin mutlaka faydalı olacağını, bu konuda yeni görev yerinden de sürecin yakın takipçisi ve destekçisi olacağını belirtti. Türkiye’deki üniversiteler ve Bangladeş’teki üniversiteler üzerinden UDEF’in organizasyonu çerçevesinde yürütülecek uluslararası öğrencilik faaliyetlerinin ve mezun öğrencilerin iki ülkenin iş dünyasında aktif yer edinmesi yönündeki atılımların kayda değer çıktılar doğuracağının altını çizdi.

 

         Görüşmede Başkan Yardımcımız Taylan’a Tanıtım ve Basın Koordinatörümüz O. Alp Yalçın, Kurumsal İletişim Koordinatörümüz Semih Şafak Turan, Dış İlişkiler Koordinatörümüz Emir Burak Sırakaya ve Türkiye’de İşletme Yüksek Lisansı yapan Bangladeşli uluslararası öğrencimiz Abu Taher de eşlik etti.

 

         Ziyaret, Taylan’ın federasyonumuzun yayınlarından biri olan “Dünyamızdan Eserler” serisini Başkonsolos İslam’a takdim etmesi, İslam’ın ise heyetimize Bangladeş’in kurucu liderini konu edinen yayını takdim etmesinin ardından nihayete erdi. 

 

 

 

event-news-white

Other News