OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b2ae1ab447be44f8aad78a21f01d0e2ad.jpeg

UDEF’ten Bartın Üniversitesi'ne Ziyaret

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) heyeti, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'u ziyaret etti.

 

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Eğitim İlişkileri Koordinatörü Mahmut Oğuz, Eğitim İlişkileri Koordinatörü Yardımcısı Barış Osman ve Mavi Kelebek Uluslararası Öğrenci Deneği Başkanı Tuncay Geçgen’den oluşan UDEF heyeti Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'u ziyaret etti. Bartın Üniversitesinde öğrenimlerine devam eden uluslararası öğrencilerin durumu hakkında bilgi alışverişinin bulunulduğu ziyarette UDEF Eğitim İlişkileri Koordinatörü Oğuz, UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

"Bartın Üniversitesi uluslararası öğrenci artırıyor"

 

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Uzun ise UDEF temsilcileri Mahmul Oğuz ile Barış Osman ile Mavi Kelebek Uluslararası Öğrenci Derneğinden Tuncay Geçgen’e teşekkür etti.

 

Bartın Üniversitesi’nde 19 farklı ülkeden 586 uluslararası öğrencinin öğretim gördüğünü belirten Rektör Uzun, "Yükseköğretimde uluslararasılaşma önemli bir kavram olarak her zaman gündemimizde yer almakladır. Bu doğrultuda büyük gayret göstermekte, gerek bilimsel gerekse uluslararası öğrenci kontenjanı noktasında çalışmalar yürütmekteyiz Bu kapsamda sadece iç paydaşlarımızla değil, dış paydaşlarımızla da yakın ilişkiler yürütme çabasındayız. Önümüzdeki yıllarda uluslararası öğrenci sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz "dedi

event-news-white

Other News