OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b795522f3d4ce414b89c5b464e6bfd468.jpg

UDEF’ten Samsun 19 Mayıs Üniversitesine Ziyaret

UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, UDEF Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Bilim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Osman Akgül, UDEF Yurtdışı Çalışmalar Koordinatörü ve Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Organizasyon Komitesi Başkanı Muhammed Malik Taylan, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Doç. Dr. Yener Aksoy ve Genel Sekreteri Kerami Gün’den oluşan UDEF heyeti,  Samsun 19 Mayıs üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ı ziyaret etti.


Gerçekleşen görüşmede Samsun da okuyan 6500 Uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmalarından dolayı Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’a memnuniyetini dile getiren UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, UDEF çalışmaları ve Akademik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ise Türkiye’ye gelen uluslararası öğrencilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmaları için çaba sarf eden, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olan UDEF ve Başkan Bolat’a teşekkürlerini iletti.


Uluslararasılaşmayı daima öncelediklerini vurgulayan Rektör Ünal, Türkiye’nin yükseköğretimdeki potansiyel ve yetkinliğini daha da arttırmak amacıyla var güçleriyle çalıştıklarına işaret ederek Samsun’un uluslararası alanda tanınırlığına katkı sunacak ve kenti bir çekim merkezi hâline getirecek faaliyetlerin içinde olmayı arzuladıklarını dile getirdi. Bu yıl gerçekleştirilecek 7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nun ise bu doğrultuda çok önemli bir çalışma olacağını belirtti.


Ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından nihayete erdi.
 

event-news-white

Other News