OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7d252bc131.jpg

UDEF ve Kurulma aşamasında olan Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması Çorum'da da gerçekleştirildi.

UDEF ve Kurulma aşamasında olan Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Türkiye genelinde bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması Çorum'da da gerçekleştirildi.

UDEF adına UDEF Eğitim Koordinatörü Mahmut Oğuz ve Bâb-ı Âlem UÖD Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Akcan, UDEF Çorum UÖD Başkanı Levent Sarı, İHL Müdürü Hüseyin Kır, uluslararası öğrenciler ve davetlilerin katıldığı etkinlik İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı.

Nijeryalı öğrenci Yahya Abdulkadir Muhammet tarafından okunan Kur'an-ı Kerim'le başlayan programın açılış konuşmasını yapan UDEF Çorum UÖD Yönetim Kurulu Üyesi Erol Taşkan, çok sayıda ülkeden Çorum'a gelerek öğrenim hayatlarını sürdüren öğrencilere Çorumlular olarak kol kanat gerip, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Selamlama konuşması için kürsüye gelen Bâb-ı Âlem UÖD Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Akcan da, UDEF olarak yapılan çalışmalarda bahsettiği konuşmasında, "Biz UDEF olarak, ülkelerinden çıkıp Türkiye'ye gelen öğrencilere yabancı gözüyle değil, misafir kardeş gözüyle bakıyoruz." dedi.

Etkinliğe ev sahipliği yapan İHL Müdürü Hüseyin Kır da, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri, İslam kardeşliği ile kucaklayıp, gönül köprüsü inşa etmenin değerine vurgu yaptı.

Uluslararası öğrenciler adına duygularını aktaran Nijeryalı Abdi Adem ise, "Geldiğimiz günden bugüne Çorum bize kucak açtı. Binlerce kilometre uzakta olsak bile, burada kendimizi evimizde gibi hissettirdiler. Hocalarımıza da, tüm Çorumlular'a da bu gönül zenginliği için teşekkür ediyoruz." dedi.

Açılış töreninin ardından, her ülke için ayrılan stantları gezen davetliler, öğrencilerden ülkeleri hakkında bilgi alırken, 14 ayrı ülkeden gelerek Çorum'da eğitim gören öğrenciler de tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

Kaynak: http://www.corumhakimiyet.net/Detay/63255/-corum-bize-kucak-acti-.aspx#.VzIXF4SLTIU

event-news-white

Other News