OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2fc6f1f087.jpg

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu olarak üye dernek ve temsilciliklerimizle beraber 14. İstişare Toplantımızı icra ettik.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu olarak üye dernek ve temsilciliklerimizle beraber 14. İstişare Toplantımızı icra ettik.

Her eğitim öğretim yılı başlangıcında, bir önceki dönemin değerlendirmesi, üye dernek ve temsilcilerimize misafir öğrenci çalışması konusunda bir örnek ve yol göstermesi açısından düzenlediğimiz İstişare toplantılarımızın 14. nü bu sene 28 – 30 Ekim tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirdik. Toplantıya 55 farklı ilden dernek ve temsilciliklerimiz olmak üzere 129 kişi katıldı.

Programın ilk günü iki oturumlu toplantı halinde gerçekleştirildi. İlk oturum Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Bolat’ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Kurumumuzun geçtiğimiz eğitim yılı döneminde yapmış olduğu çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Ayrıca; “Uluslararası Öğrenci çalışmasının ana amacı İslam kardeşliğinin yaşanmasına katkıda bulunmak, ümmet olabilmektir. Buraya gelen öğrenciler arasında kardeşlik kurabilirsek bunu ümmet arasında da yapabiliriz.” diye bu çalışmanın öneminin altını çizdi. Konuşmasından sonra soruları cevaplayan Bolat, devamında derneklerimize hediyelerini takdim etti. Toplantının ikinci oturumunda Uluslararası Mezunlar Derneği(TUMED) temsilcisi Orazmurat Jumayev, UDEF Akademik Çalışmalar Birimi Koordinatörü Zaur Beyoğlu, UDEF Yürütme Kurulu Üyesi Selman Duran, UDEF Yurt Dışı Teşkilatlanma Koordinatörü Ali Arıkmert dernek ve birimler üzerine sunum gerçekleştirdiler. Günün son sunumunu UDEF Yürütme Kurulu Üyesi Osman Akgül gerçekleştirdi. 24 – 25 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “2. Uluslararası Öğrencilik Sempozyumu” hakkında katılımcılara bilgi verdi.  Ardından 2014 – 2015 eğitim yılında üye derneklerimizin düzenlemiş olduğu örnek çalışmaları anlatan yaparak toplantıyı sonrandırdı.

 

Programın ikinci günü UDEF Yurt Dışı Teşkilatlanma Koordinatörü Ali Arıkmert’in “Türkiye’de Misafir Öğrenci Olmak” ve UDEF 3. Bölge Koordinatörü Hanefi Sinan’ın “Model Ev” sunumları ile başladı. Ardından bölge koordinatörlüklerinin toplantısı ile program son buldu.

event-news-white

Other News