OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f98e100a9a.png

UDEF Eğitim Koordinatörlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı’nın 6. haftası doktora öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

UDEF Eğitim Koordinatörlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Öğrenci Eğitim Programı’nın 6. haftası doktora öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

23-25 Mart tarihlerinde Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyü’nde gerçekleştirilen eğitim programına Türkiye’nin farklı şehirlerinde farklı alanlarda doktora eğitimi gören 28 ülkeden 57 misafir öğrenci katılım sağladı.

UDEF Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Selman Duran’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda Katip Çelebi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve aynı zamanda İzmir Misafir Öğrenci Dernek Başkanımız Doç. Dr. Mehmet Çevik Hocanın "Türkiye'de ve Dünya'da Akademik Kariyer Planlaması" dersiyle devam etti. Akabinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca Hoca "Batı Tarzı Bilim Yapma ve Alternatif Yaklaşımlar" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Akşam oturumunda ise UDEF Gebze Temsilcisi Yrd. Doç. Mustafa Öztürk’ün de iştirakiyle Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olarak iki gruba ayrılan öğrenciler alan itibari ile birlikte yapılacak çalışmaları müzakere etme fırsatı buldular. Pazar günü ilk derste “İslam Dünyasındaki Krizlere Dair Çözümlerimiz” konulu müzakere yapıldı. İkinci derste ise devlet eski bakanlarından Prof. Sabri Tekir “Büyük Güçler ve Jeopolitik” sunumunu gerçekleştirdi. Tüm sunumların akabinde hocalarla müzakerelerin gerçekleştirildiği program sosyal etkinlikler ve kaynaşma faaliyetleriyle devam etti.

event-news-white

Other News