OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/143ddfcade.jpg

Bu hafta öğrenci kardeşlerimizin ziyaretleri ile akıllarda kaldı.

2004 yılında SADER ile başlayan, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile olgunlaşan misafir öğrenci çalışmalarımız yeni paydaş ve partner Uluslararası Öğrenci Dernekleri’nin ve son olarak da bu yapının çatısı konumundaki UDEF’in kurulmasıyla hiyerarşisini büyük ölçüde tamamlamış ve kurumsal bir zemine oturmuştur. 12 senedir devam edegelen bu çalışmanın süresince kimi uluslararası öğrenciler Türkiye’de yapılan faaliyetlere katılım sağlıyor, kimi öğrenciler ise eğitimlerini tamamlayıp mezun oldular. Eğitimlerine devam eden ve mezun olan bu öğrenciler zaman zaman federasyonumuza ziyaretler gerçekleştiriyor yaptıkları çalışmaları tanıtıyorlar. Bu bağlamda bu hafta öğrenci kardeşlerimizin ziyaretleri ile akıllarda kaldı.

 18 Eylül Türkiye mezunlarımızdan Endonezyalı Andika Rahman Nasution federasyonumuza ziyaret gerçekleştirdi. Ülkesinde gerçekleştirdiği insani yardım çalışmaları hakkında başkanımıza detaylı bilgi verdi. Ayrıca mezun olup ülkesine döndükten sonra Türkiye’de yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini vurguladı.

Endonezyalı misafir öğrenci Şevki Muhammed kardeşimiz Siyaset Bilimi Doktorasını tamamladı. Türkiye Mezunu olarak ülkesine dönmeden önce başkanımız Mehmet Ali Bolat’a ziyaret gerçekleştirdi. 19 Eylül Pazartesi gerçekleşen ziyarette Başkanımız Mehmet Ali Bolatla görüşen Şevki eğitim aldığı süre boyunca öğrendiklerini kendi ülkesinde uygulayacağından bahsetti.

20 Eylül Mali Öğrenci Birliği, 21 Eylül Çarşamba günü Al Ruvvad Gençlik Platformu, 22 Eylül Perşembe günü ise Uşak Muaz UÖD ve Uşak Yedikıta Misafir Öğrenci Topluluğu üyesi kardeşlerimiz kurumumuza ziyarette bulundular. Verimli geçen görüşmelerde misafir öğrenciler çalışmaları ile ilgili sunum yaptılar. 

event-news-white

Other News