OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6bfa021a93.jpg

Her bayram ümmet olduğumuz gerçeğini “biz BİR milletiz” diyerek hatırlıyor ve hatırlatıyor, kardeşlerimizle beraber bayram coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye genelinde faaliyet gösteren uluslararası öğrenci dernekleri misafir öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bayramın bereketini yaşadılar.

Dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerin birçoğu bayramı sevdiklerinden uzakta geçirmek zorunda kalıyor. Öğrencilere bu uzaklığı hissettirmemek için yanlarında olduğumuzu hatırlatarak, bayram heyecanını biz de onlarla beraber yaşıyoruz. Her bayram ümmet olduğumuz gerçeğini “biz BİR milletiz” diyerek hatırlıyor ve hatırlatıyor, kardeşlerimizle beraber bayram coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye genelinde faaliyet gösteren uluslararası öğrenci dernekleri misafir öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bayramın bereketini yaşadılar.

 

Ankara

 

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci derneği ülkemizde eğitim gören onlarca farkli ülkeden yaklaşık 200 Misafir Öğrenci ile bir araya gelerek bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Programda öğrencilere hazırlanan bayram yemeği ikramından sonra hazırlanmış hediyeler takdim edildi. Program hisse ve pay bağışlarının öğrencilere dağıtımı ile tamamlandı.

 

İstanbul

 

Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci derneğinin bayramın ikinci günü organize ettiği bayramlaşma programında uluslararası öğrenciler bir araya geldi.

 

Sakarya

 

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğinin Sakarya Üniversitesi ile beraber organize ettiği programda Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Üniversitesi Rektörü, GSB KYK İl Müdürü ve diğer değerli misafirler uluslararası öğrencilerle bayramlaştılar.

 

Eskişehir

 

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği bayramda uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

 

 

Kahramanmaraş

 

Federasyonumuza üye olan Yedi Kıta Uluslararası Öğrenci Derneği Yedi Hilal Derneği ve TÜGVA’nın Kahramanmaraş şubeleri ile beraber uluslararası örğrencilere yönelik bayramlaşma programı düzenledi.

 

Edirne

 

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Edirne'de eğitim alan uluslararası öğrenciler ile bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Devamında Yemen' li uluslararası öğrencilerin evine bayram ziyaretinde bulunuldu. Ziyarette öğrencilere erzak yardımı yapıldı.

Ayrıca uluslararası öğrencilerle birlikte Edirne Saraçlar Caddesinde stant açılarak halkımızın Kurban Bayram'larını kutlandı. Lokum ikramı yapıldı ve çocuklara çeşitli hediyeler (kalem, kalemtraş, silgi, kolye ve toka vb. gibi) takdim edildi.

 

Trabzon

 

 

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Kurban bayramı dolayısıyla uluslararası öğrencilere ev ziyaretinde bulundu.

event-news-white

Other News