OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3fb01d1d4a.jpg

Türkiye’de üniversite eğitimi gören uluslararası öğrenciler için büyük fırsat.

Türkiye’de üniversite eğitimi gören uluslararası öğrenciler için büyük fırsat.

Dünyanın dört bir yanından binlerce üniversite öğrencisinin Türkiye üniversitelerinde eğitim görmesini sağlayan Türkiye Bursları, yurtdışından gelen burslu burssuz tüm öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak önemli bir program başlatıyor.

Geçtiğimiz yıl 11 farklı şehirde düzenlenen ‘Uluslararası Öğrenci Akademisi’

2014-2015 döneminde 18 şehirde gerçekleştirilecektir.

Akademi; uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulması, eğitim gördükleri akademisyenler başta olmak üzere yazar ve sanatçılarla yakın ilişkiler kurabilmelerine olanaklar hazırlanması, Türk öğrencilerle ve kendi aralarındaki iletişimin güçlendirilmesi ve öğrencilerin kültür birikimlerinden diğer öğrencilerin faydalanabileceği programlardan oluşmaktadır.

Uluslararası Öğrenciler Akademisi başlığı altında geliştirilen program kapsamında, uluslararası öğrencilere kültür, sanat, edebiyat, tarih, sosyoloji, uluslararası ilişkiler, düşünce tarihi, bilim ve teknoloji, hukuk, iktisat, sivil toplum, küresel gelişmeler gibi çeşitli alanlarda dersler verilecek ayrıca kültürel geziler organize edilecektir.

Uluslararası Öğrenciler Akademisi, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Eskişehir, Edirne, Kayseri, Trabzon, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Erzurum, Adana, Antalya, Samsun, Isparta, Çanakkale ve Gaziantep illerinde uygulanacaktır. Programa burslu burssuz tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecektir.

Programın başvuruları yakında açıklanacak tarihler arasında www.turkiyeburslari.org sayfası üzerinden alınacaktır. Posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

event-news-white

Other News